Trening personalny/Zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą

Trening personalny stanowi doskonałe uzupełnienie dla treningu 36minut. Powoduje, że ćwiczenia stają się bardziej urozmaicone, mięśnie pracują w inny sposób, a ciało rozwija się kompleksowo. W połączeniu z podstawowym treningiem 36minut potęguje nasze starania o wymarzoną sylwetkę

Podczas treningu personalnego, trener pracuje z jedną lub dwiema osobami w taki sposób, aby osiągnęły szybkie rezultaty uwzględniając wyznaczony cel a także preferencje i możliwości Klienta. 

W ofercie posiadamy:

  • Trening funkcjonalny, który opiera się na wykonywaniu ćwiczeń imitujących ruchy, które towarzyszą nam na co dzień. Podczas treningu wykorzystuje się głównie ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, ćwiczenia dynamiczne i statyczne, trening oporowy, stabilne i niestabilne podłoże.
  • Trening z taśmami TRX, który wykorzystuje obciążenie własnego ciała oraz grawitację, by stworzyć opór dla Twoich mięśni. Ćwiczenia przy użyciu taśm TRX, pozwalają na budowę siły i ogólnej sprawności, poprawiają elastyczność, mobilność oraz zapobiegają kontuzjom.
  • Trening na płaski brzuch, jędrne uda i pośladki

Trening skierowany głównie do pań, które chcą poprawić wygląd i kondycję dolnych obszarów ciała. Ćwiczenia dedykowane są każdemu, zarówno osobom początkującym jak i zaawansowanym.  Treningi składają się z ćwiczeń siłowych, dynamicznych i aerobowych z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała oraz obciążenia dodatkowego. Trening z naciskiem na ćwiczenia złożone, angażujące jednocześnie wiele dużych grup mięśniowych.

Zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą mają w swoim zakresie analizę sylwetki oraz sesję ćwiczeń korekcyjnych prowadzących do równowagi statycznej mięśni szkieletowych. Poprzez odpowiednio dobrany program jesteśmy w stanie zniwelować dolegliwości bólowe, wyrobić nawyk prawidłowej pozycji w domu i pracy oraz nauczyć prawidłowo wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne. Przy wykorzystaniu piłek do masażu, wałków i rollerów rozluźnimy spięte mięśnie oraz rozciągniemy ścięgna.

Zajęcia indywidulane z fizjoterapeutą

W trakcie pierwszej konsultacji fizjoterapeuta analizuje wraz z Klientem obszary, które wymagają wzmocnienia lub rozciągnięcia. Indywidualnie dobrane ćwiczenia wzmacniające lub rozciągające skutecznie niwelują dolegliwości bólowe. Wykonywane są one przy pomocy dostępnych w Klubie wałków, piłek do masażu czy też gum. Trening medyczny najczęściej stosowany jest w wadach postawy, gdzie ma na celu wzmocnienie mięśni pleców czy też w dolegliwościach bólowych wymagających na wstępie mobilizacji mięśniowej (rozciągnięcia) pleców czy nóg.