CO TO JEST MILON?

Milon to przede wszystkim fachowa wiedza i lata badań nad biomechaniką, fizjologią i efektywnością wysiłku fizycznego, podana w postaci wysokiej klasy sprzętu treningowego z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Na bazie wieloletnich badań i doświadczeń stworzono koncepcję łatwego, efektywnego i bezpiecznego treningu obwodowego.

Obwód milon składa się z 12 maszyn ustawionych w kręgu – 6 urządzeń siłowych i 6 aeroboych (3 ergometer i 3 crosswalker). Maszyny są sterowane wcześniej zaprogramowaną kartą, dzięki czemu automatycznie dostosowują swoje parametry do ćwiczącego.

Urządzenia Milon ze względu na możliwość dostosowania obciążeń mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez osoby początkujące, jak i zaawansowane, jako rozgrzewka lub uzupełnienie podstawowego treningu. Bezpieczeństwo i ergonomia maszyn sprawiają, że sprzęt jest dedykowany również jako trening medical fitness dla osób po urazach czy też seniorów.

Urządzenia posiadają trzy cechy charakterystyczne, dzięki którym Milon jest unikatowym rozwiązaniem:

Elektronicznie sterowane obciążenia zamiast ciężarów

Różne obciążenia mogą być generowane podczas cyklu ruchu. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu mięśnie pracują w dwóch fazach jednocześnie: ekscentrycznej i koncentrycznej. Ciężar może być ustawiany dla każdej z tych faz z dokładnością co do 1 kg. Możliwość takiej adaptacji urządzenia powoduje, że trening jest 30% bardziej efektywny niż na zwykłych urządzeniach opartych o ciężary. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość ustawienia różnych treningów w zależności od ustalonych celów treningowych oraz możliwości trenującego.

f

Funkcje zapamiętywania ustawień

Tak długo jak karta chipowa jest wsunięta w urządzenie, ustawienia z dopasowanego przez trenera treningu zostają zapamiętane.

Internetowe zarządzanie ustawieniami

Dane dotyczące treningu personalnego oraz planu treningowego są zapisywane w aplikacji internetowej, co powoduje że są dostępne w każdej chwili również na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu istnieje możliwość dzielenia się z innymi sposobem treningu jak i osiągnięciami.

JAK DZIAŁA MILON?

Urządzenia są ustawione w takiej kolejności, aby efekty treningowe były najlepsze. Jest sześć urządzeń siłowych i dwa urządzenia aerobowe. Na każdym urządzeniu siłowym ćwiczymy 1 minutę, na urządzeniach aerobowych 4 minuty.

  Leg Extension

miesień czworogłowy ud, grupa mięśni przywodzicieli

  chest press

mięśnie piersiowe większe i mniejsze, mięsień naramienny,
mięsień trójgłowy

  seated row

mięśnie dwugłowe ramienia (biceps) równoległoboczny,
najszerszy grzbietu

  ergometer

kończyny dolne (mięśnie ud i podudzi ogólnie), trening cardio

  Leg curl

mięsień dwugłowy uda, półbłoniasty, półścięgnisty, smukły, płaszczkowaty, mięsień brzuchaty łydki

  Abdominal Crunch

prosty brzucha, skośne brzucha, biodrowo -lędźwiowy

  Back Extension

mięśnie prostowniki grzbietu, część lędźwiowa najszerszego grzbietu, mięsień czworoboczny lędźwi

  Crosswalker

mięsień brzuchaty łydki, serce, mięśnie przedniej strony podudzia, mięśnie skośne brzucha, mięśnie pośladkowe, trening cardio