Masaże

Masaż jest jedną z form fizjoterapii, w której wykorzystuje się lecznicze działanie ruchu ręki terapeuty po ciele pacjenta i/lub ucisku na tkanki. Może być wykonany przy pomocy ręki lub z wykorzystaniem odpowiednich instrumentów pomocniczych; różnymi technikami, w różnym tempie i z wykorzystaniem różnej siły nacisku, ale zawsze rytmicznie, do granicy bólu i bez rozciągania skóry. Masaż może mieć działanie lecznicze, relaksacyjne lub rozgrzewające mięśnie. Zapewniamy usługi na najwyższym poziomie świadczone przez licencjonowanego fizjoterapeutę.

Masaż leczniczy

Masaż terapeutyczny
Masaż leczniczy indywidualnie dobrany do każdego pacjenta w zależności od stanu zdrowia, miejsc bólowych oraz potrzeb. Masaż oparty na technikach masażu klasycznego , mobilizacji oraz autorskich chwytów.

Masaż terapeutyczny – czas trwania zabiegu
–60 minut całościowy
-30 minut częściowy (grzbiet, nogi + pośladki , obręcz barkowa + ramiona )

Masaż relaksujący

Masaż relaksacyjny ciepłymi olejkami

Masaż relaksacyjny to połączenie masażu klasycznego i energetycznego. Wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu uspokajającym. Pozwala pozbyć się napięcia całego ciała. Wywiera dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu, głęboko na poziomie psychosomatycznym. Ciepłe olejki używane podczas masażu wzmacniają uczucie relaksu. Masaż relaksacyjny sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania, m.in. bezsenność, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków. Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia. Już po pierwszym masażu wiele osób odczuwa satysfakcję, poprawę samopoczucia i często upragniony lepszy sen. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym

Masaż relaksacyjny – czas trwania zabiegu
60 minut – całościowy
30 minut – grzbiet

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż wykonywany jest przy użyciu gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Fizjoterapeuta wykonując różne techniki masażu ciepłymi kamieniami, wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ciepła i ucisku. Wpływa na podniesienie trofiki ciała oraz pobudzenia układu krwionośnego wskutek czego poprawia się przepływ limfy i krwi. Krew dostarcza substancje odżywcze, a zabiera zbędne produkty przemiany materii, co w efekcie przyspiesza procesy przemiany materii oraz detoksykacji organizmu. Skutkiem wykonanego masażu jest wyraźnie odczuwany przez pacjenta relaks i regeneracja organizmu.

Masaż gorącymi kamieniami:
• rozluźnia i zmniejsza napięcie mięśniowe;
• rozszerza naczynia krwionośne poprawiając krążenie krwi;
• zwiększa poziom energii;
• likwiduje stres i niepokój;
• ujędrnia i uelastycznia skórę.
Wystarczy jeden zabieg, żeby poczuć się lepiej, zaradzić bezsenności, smutkowi, przygnębieniu i codziennej bezradności. Metoda może być stosowana doraźnie lub jako uzupełnienie kompleksowego działania fizjoterapeutycznego.
Czas trwania masażu: całościowy: 60 minut , grzbiet: 30 minut

Masaż bańką chińską
Masaż bańką chińską doskonale sprawdza się jako zabieg antycellulitowy, ujędrniający oraz modelujący sylwetkę ciała. Wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej.
Ogromną zaletą tego masażu jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Sugeruje się wykonanie serii masaży bańką chińską, w skład której wchodzi 6-10 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 dniowych.
Masaż bańką chińską znajduje się w czołówce najskuteczniejszych, nieinwazyjnych zabiegów redukujących cellulit, nadmierną tkankę tłuszczową oraz ujędrniających skórę!

Masaż bańką chińską:
• redukcja cellulitu
• wzrost jędrności i elastyczności skóry
• poprawa kondycji skóry
• wymodelowanie sylwetki
• zmniejszenie obwodów (odchudzanie)
• przyspieszenie przemiany materii (metabolizmu)
• zmniejszenie obrzęków limfatycznych

Po zabiegu, w wyniku intensywnego przekrwienia skóry może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które znika w przeciągu godzin po zabiegu. Z kolei zassanie fałdów skórnych podczas masaży może skutkować wystąpieniem miejscowych zasinień i/lub wybroczyn, które wchłaniają się zwykle do kilku dni.

Czas trwania masażu: 30 minut

OFERTA CENOWA

Masaż leczniczy
30’ – 60 zł
60’ – 110 zł

Masaż relaksacyjny
30’ – 75 zł
60’ – 130 zł